Biz Kimiz?

Merhum Denizli’li işadamı Nevzat Fikret Koru ve ailesi tarafından kurulan NFK Holding, Türkiye ve yurt dışındaki yatırım imkanlarına odaklanmış Türkiye'nin en köklü yatırım grupları ve aile şirketlerinden birisidir. 1973 yılında Piramit Sentetik İplik ve San. Tic. A.Ş. kurulmuştur ve Tekirdağ Marmara Ereğlisi’nde en son teknoloji iplik makinaları ile modernize edilmiş tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir. 1976 yılında ise Bursan Bursa San. İşl. A.Ş. kurulmuştur ve Manisa OSB o günden bugüne faaliyetlerine devam etmektedir. 1980 yılında Marmara Uluslararası İnş. Ve Tic. A.Ş. kurulmuştur ve Korumar Hotel De Lux ve Korumar Ephesus Beach & Spa Resort isimli 5 yıldızlı iki oteli ile Ege Bölgesi’nin en önemli marka değerlerinden birisi olmayı başarmıştır. 1983 yılında kurulan Holiday Turizm ise İzmir Alsancak’ta Seyahat Acentası olarak bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir. NFK Holding son yıllarda ise Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat gibi faaliyet kollarında da başarılı girişimlerde bulunmuştur.

NFK Holding, faaliyette olduğu tüm alanlarda her zaman müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemektedir. Tüm kaynakları kullanarak, ileri teknolojisi, bilgi birikimi ile dünyadaki gelişmeler doğrultusunda hizmet kalitesini arttırmak, kurumsal ve bireysel olarak gelişimini sürdürmek, sektördeki yeniliklerde her zaman öncü olmak başlıca hedeflerimizdendir.

Tüm çalışanların katılımı ve desteği ile grup şirketlerimizin faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde kaliteli, çevreye saygılı ve güvenilir bir kuruluş olmak NFK Holding’in vazgeçilmez ilkesidir. Dünyadaki gelişmeler doğrultusunda yeni alanlara ve bölgelere yönelmek ve bu doğrultuda yatırımlar yapmak da NFK Holding’in yakın gelecekteki vizyonunun bir parçasıdır.

Misyonumuz

NFK Holding olarak misyonumuz, faaliyette olduğumuz alanlarda tüm kaynakları kullanarak, ileri teknoloji ve bilgi birikimi ile hizmet kalitesini arttırmak, gelişimimizi sürdürmek ve sektördeki yeniliklerde her zaman öncü olmaktır.

Vizyonumuz

NFK Holding olarak vizyonumuz, tüm çalışanların katılımı ve desteği ile grup şirketlerimizin tüm alanlarında kaliteli, çevreye saygılı ve güvenilir bir kuruluş olarak, dünyadaki gelişmeler doğrultusunda yeni alanlara ve bölgelere yönelmektir.

Kurucumuz

NEVZAT FİKRET KORU

1925 Tarihinde Denizli'de doğdu. İlk öğrenimini Denizli'de tamamladı. 1948 yılında İzmir Yüksek Ekonomi ve Ticaret Akademisi Bankacılık ve Muhasebe bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında baba mesleği olan Tekstil ile uğraştı. 1950-1960 yıllarında Denizli'de Tekstil işlerinin yanısıra Müteahhitlikde yaptı. Daha sonraki yıllarda sanayiciliğe atıldı. Tekstil, turizm, inşaat, gıda, taşımacılık, ağır sanayi ve iş makinaları gibi birçok iş kolunda yatırımlar yaptı. 1986 yılında 61 yaşındayken vefat etti. Ölümünden sonra evlatları adını daima yaşatmak amacı ile onun kurduğu şirketleri bünyesinde toplayan Nevzat Fikret Koru Holding'i kurdular.

Yönetim Kurulu

İSMAİL KORU

Yönetim Kurulu Başkanı

ZERRİN ÇAKMAKOĞLU

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

ERİM CEM BAŞAR

Yönetim Kurulu Üyesi

Tarihçemiz

1973

Piramit Sentetik İplik ve San. Tic. A.Ş. Kuruldu

1976

Bursan Bursa San. İşl. A.Ş. Kuruldu

1980

Marmara Uluslararası İnş. Ve Tic. A.Ş. Kuruldu

1983

Holiday Turizm Ticaret A.Ş. Kuruldu

1987

Nevzat Fikret Koru Holding A.Ş. Kuruldu

1990

Korumar Hotel de Luxe Açıldı

2018

Korumar Ephesus Beach & Spa Resort Açıldı